Lifestylowe fora internetowe to cenne źródło informacji o najnowszych, obowiązujących trendach. Gorącym tematem ostatnich tygodni stały się kluby zakupowe, o których userzy potrafią dyskutować długimi godzinami. Czym są tajemnicze kluby zakupowe? Na czym polega ich fenomen i czy to niekolejny pomysł sprzedawców na zwabienie naiwnego klienta?

Odzież od znanych producentów z rabatem nawet -80%

Jak to możliwe, że kluby oferują tak wysokie rabaty? Oczywiście nie każdy produkt dostępny w asortymencie klubu można kupić z taką samą obniżką. Wyprzedaże osiągają różną wysokość, ale w każdym przypadku różnica cenowa jest zauważalna gołym okiem. Przecenione produkty mogą pochodzić z końcówek kolekcji, ale nie jest to regułą. Dominującym czynnikiem obniżającym koszty ponoszone przez klub stanowi brak konieczności magazynowania i współpraca bezpośrednio z producentem bez udziału pośredników.

Asortymenty największych klubów są naprawdę imponujące

Kluby zakupowe to duża innowacja w świecie e-biznesu. Z pewnością przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na taką formę działalności z roku na rok będą ją usprawniać i rozwijać. Czy rosnąca popularność klubów zwiastuje kłopoty sklepom? Niekoniecznie, bo w obydwu przypadkach mamy do czynienia z zupełnie innym modelem biznesowym a kluby to nie tylko zalety, ale i wady. A dokładniej wada, bo o jednej tylko mowa. Czas dostawy to niejednokrotnie nawet kilka tygodni. Przy zakupach planowanych z odpowiednim wyprzedzeniem ten drobny szkopuł można potraktować z przymrużeniem oka. Markowa odzież w cenie dyskontowych ubrań i radość z udanych zakupów powinny wynagrodzić niecierpliwe wypatrywanie kuriera.