Dzieci dają mnóstwo radości, ale ich wychowanie to dla rodziców również prawdziwy test życiowej zaradności. Miesięczny budżet, który do tej pory wystarczał na pokrycie codziennych potrzeb nagle zaczyna się kurczyć. Kosmetyki, leki, mleko i pieluchy – lista zakupów dla malucha stale się powiększa. Gdzie szukać oszczędności, które przyniosą realny efekt?

Moda? Ubrania muszą być tanie, na modę przyjdzie czas

Faktycznie, kilkuletnie dziecko nie wymaga od swoich rodziców stylizacji wzorowanych na paryskich domach mody. Zniechęcając do zakupów w hipermarketach i tanich dyskontach nie opieramy się na panujących trendach a na bezpieczeństwie i zdrowiu dziecka. Przypadki chorób skórnych coraz częściej diagnozowane są już u kilkumiesięcznych dzieci. Wrażliwa skóra nie jest właściwie przygotowana do kontaktu z materiałami, których skład w kilkudziesięciu procentach stanowią syntetyki.

Pomysłowość rodziców nie zna żadnych granic!

Niechęć do zatłoczonych second handów i świadomość zagrożeń jakie czyhają na dziecko w ubraniach o wątpliwej jakości sprawiła, że zaradni rodzice znaleźli idealną alternatywę! Kluby zakupowe, w których odzież, obuwie a nawet akcesoria od uznanych producentów można kupić w cenach zbliżonych do dyskontowych, zyskują coraz większą popularność wśród młodych rodziców.  Produkty w asortymencie klubów zakupowych to zwykle kolekcje znanych i cenionych projektantów. Naturalne, przyjazne tkaniny ochronią wrażliwą skórę dziecka przed alergią sprzyjając dodatkowo jego samopoczuciu.

W klubach zakupowych również rodzice mogą odświeżyć swoją garderobę

Kiedy cała uwaga rodziców skupia się na potrzebach dziecka ich własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Mając jednak możliwość oddania się zakupowemu szaleństwu, które nie pochłonie wszystkich oszczędności może warto pomyśleć także o kilku nowych drobiazgach dla siebie?